Blog

Wrastające paznokcie - Bolesna przypadłość

 

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - PRZYCZYNY I OBJAWY

 

Problem ten dotyka ludzi w każdym wieku. Najczęstszymi przyczynami są: zaburzenia spowodowane urazem, niewłaściwy dobór obuwia, nieodpowiednia pielęgnacja i niewłaściwe obcinanie paznokci. Deformacje stóp, uwarunkowania genetyczne i niewydolność żylna to dodatkowe czynniki zwiększające ryzyko choroby. Objawy towarzyszące wrastaniu to zaczerwienienie i ból podczas ucisku wału paznokciowego, z którego może rozwinąć się bolesny odczyn zapalny, sprzyjający powstawaniu zakażenia bakteryjnego. Metody korekcji w profesjonalnym gabinecie podologicznym gwarantują bezbolesne pozbycie się uciążliwej dolegliwości. Istnieje kilka skutecznych metod korekcji i profilaktyki wrastania, począwszy od tamponady do założenia klamry na zmienioną płytkę paznokciową.

 

 

CO TO JEST KLAMRA?

 

Jest to rodzaj aparatu korekcyjnego, podobnego używa się w ortodoncji. Na rynku są różne odmiany klamer zarówno metalowych, jak i plastikowych. Jeżeli mamy do czynienia z wrastaniem paznokcia spowodowanym deformacją płytki paznokciowej wskazane jest zastosowanie klamry, która przynosi natychmiastową ulgę, a jej kilkakrotne zastosowanie powoduje stałe spłaszczenie płytki i zapobiega ponownemu wrastaniu. O wyborze klamry i sposobie jej zastosowania decyduje specjalista. Dzięki klamrom można w szybki i skuteczny sposób skorygować wrastający paznokieć oraz uniknąć bolesnej i kłopotliwej operacji chirurgicznej.

 

JAK DZIAŁA KLAMRA?

 

Klamra ma za zadanie uniesienie bocznych brzegów paznokcia i jego wyciągnięcie z miejsca wrastania. Efekt jest widoczny już po kilku dniach, a ból ustępuje natychmiast. Bezsporną zaletą terapii jest brak nawrotów.  W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, po którym niezbędne jest zwolnienie lekarskie na minimum 2 tygodnie, w czasie leczenia klamrą nie ma potrzeby rezygnowania z pracy i aktywnego trybu życia.

W przypadku stanu zapalnego należy poczekać, aż dolegliwości zostaną zaleczone. Warto w tym czasie zastosować tamponadę. Jest ona istotnym elementem korekcji wrastających paznokci i powinna być łączona z każdą z innych metod. Tamponadę nasączoną odpowiednim środkiem przeciwzapalnym wsuwa się między wał a wrastający paznokieć.

 

WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA KLAMRY

 

* Tendencje do wrastania paznokci

* Wrastanie jednostronne lub dwustronne

* Stany zapalne wału paznokciowego - hipergranulacja

* Paznokcie zawijające się

* Paznokcie zdeformowane

* Paznokcie rurkowate

* Rogowacenie podpaznokciowe

 

ZALETY STOSOWANIA KLAMRY

 

* Natychmiastowa ulga

* Szybkie efekty leczenia

* Brak komplikacji

* Minimalne ryzyko nawrotów

* Nie ogranicza aktywności zawodowej

* Nie wyklucza uprawiania sportu

* Wspomaga naturalną regenerację i wzrost paznokcia

* Poprawia samopoczucie

 

 EFEKTY KURACJI

 

Leczenie trwa od 2 do 6 miesięcy (w trudnych przypadkach do kilkunastu miesięcy). Czas jest uzależniony od długości wzrostu paznokcia oraz stanu paznokcia przed kuracją. W przypadku stanu zapalnego istnieje potrzeba konsultacji z dermatologiem lub diabetologiem. Szczególnie ważne jest to w przypadku diabetyków w profilaktyce stopy cukrzycowej. Warunkiem powodzenia kuracji są regularne wizyty kontrolne i ścisła współpraca ze specjalistą oraz utrzymanie efektów leczenia poprzez odpowiednią pielęgnację i wygodne obuwie.

 

KLAMRA PODOFIX - Nowatorska metoda - unikalne połączenie klamry plastikowej z metalową

 

 

* Aktywna klamra plastikowo - metalowa

* Stosowana profilaktycznie przy tendencjach do wrastania

* Skuteczna przy wrośniętych paznokciach ze stanem zapalnym bez wysięku

* Przeznaczona do kosmetycznej korekty zniekształconych paznokci

* Odpowiednia do zdeformowanych i zawiniętych paznokci

 

Konsultacja z wykwalifikowanym podologiem oraz pedicure specjalistyczny wykonywany jest w Pako City Spa.

W przypadku osób starszych lub ograniczonych ruchowo możliwość dojazdu do Klienta.

 

Rezerwacja wizyty pod nr. tel. 501 770 900 lub kontakt@pakocityspa.pl

 

Oferta podologiczna - tutaj.

____________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Skóra problematyczna - jak skutecznie z nią walczyć?

 

Coraz więcej z Was boryka się z cerą problematyczną, taką jak skóra naczyniowa, wrażliwa czy trądzikowa wieku dojrzałego. Dlaczego tak się dzieje? Niestety nasz organizm coraz częściej narażany jest na warunki, z którymi wcześniej nie musiał dawać sobie rady. Sporą dawkę chemii zapewniamy mu z pożywieniem, które w większości jest przetworzone i mocno „ulepszone”. Szczególnie w okresie grzewczym nawet zwykłe wyjście na spacer może być przyczyną sporych problemów nie tylko skórnych, ale już nawet zdrowotnych gdy stężenie pyłu PM 10 w powietrzu, czyli popularnego ostatnio smogu jest o dużo za dużo poza granicami normy. Wszechogarniający pęd i ciągły stres mocno daje się we znaki. Wszystko razem wzięte jest „wypisane” na twarzy, ciele, włosach i ogólnym samopoczuciu. Jak z tym walczyć?
Najlepszą odpowiedzią jest ta najprostsza – SLOW LIFE. Co to takiego? To nurt, który skłania do uważnego życia, do tego by zwrócić uwagę na szczegóły, na to co na pierwszy rzut oka niewidoczne. Już niektóre jego części zagościły w naszej kulturze, jak choćby SLOW FOOD, SLOW FASHION czy SLOW SPA.

Jakie mogą być jego elementy?

Po pierwsze odpowiednia dieta. I nie mam tu na myśli żadnej diety odchudzającej tylko racjonalne, uważne odżywianie. Warto być uważnym - zwrócić uwagę na etykiety na których małym druczkiem, ale jednak czarno na białym podane jest co jemy i czy wyjdzie nam to na zdrowie. Przetworzone produkty zastąpić tym co pierwotne i niezmienione. Marzeniem dietetyka byłaby ekologiczna żywność od sprawdzonych dostawców, ale powoli. To już kolejny krok, wyższa szkoła jazdy. Ci co nigdy nie mieli z tym do czynienia łatwo mogą się zniechęcić, a przecież nie o to chodzi. Warto zacząć od małych kroków. Pamiętajcie nie liczy się ilość tylko jakość.

  

Po drugie – oczyszczanie organizmu. Są czynniki na które nie mamy za dużego wpływu, jak choćby stres czy powietrze jakim jest nam dane oddychać. W tych przypadkach świetnie sprawdza się detox, który usuwa toksyny z organizmu, odkwasza cudownie przywracając dobre samopoczucie. Znika zmęczenie, diametralnie poprawia się stan skóry. Pamiętajcie, że wszystko mamy wypisane na twarzy. Jest to nie tylko nośnik emocji, ale również nawigator stanu w jakim obecnie znajduje się nasze ciało i jego organy wewnętrzne. Masz przesuszoną, zmęczoną skórę, dołki pod oczami czy nawracające wypryski? Organizm zapala w ten sposób czerwoną lampkę, że coś w środku jest nie tak i czas coś z tym zrobić.


Po trzecie – aktywność fizyczna. Najlepszy i najszybszy! sposób na oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn. Pamiętajcie, że nawet najdroższe zabiegi pielęgnacyjne w domu czy w gabinecie mogą okazać się nieskuteczne gdy toksyny stają na drodze we wchłanianiu składników aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych. Z potem organizm wyrzuca wszystko co złe, także nie pozostaje nic innego jak mocno potrenować. No i oczywiście wszystkim znane, cudotwórcze endorfiny, które wprowadzają w mały stan euforii – a przecież o to chodzi.

 Po czwarte – regeneracja. Rytm dnia człowieka nie bez powodu określony jest w proporcji pół/pół. W ciągu dnia funkcjonujemy na najwyższych obrotach, by w nocy podczas snu się zregenerować. Ilość snu jest tu kwestią bardzo indywidualną. Jedni regenerują się już po 5 godzinach snu, a innym potrzebne jest nawet 10. W dzisiejszym świecie jednak sen to o wiele za mało. To że organizm potrzebuje się zregenerować jest kwestią niepodważalną. Ale tzw. „regeneracja wielopoziomowa” przynosi najlepsze i najszybsze efekty. Oddziaływanie na wszystkie zmysły – wzroku, węchu, dotyku, słuchu i smaku - przynosi niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju efekt, który w normalnych, domowych warunkach jest ciężko osiągalny. Warto skorzystać z oferty miejskich czy dziennych SPA gdzie wszystko to jest na wyciągnięcie ręki bez wcześniejszego planowania urlopu czy organizowania większej ilości czasu, gdzie można pójść od razu po pracy czy siłowni. A gdy planujemy wypoczynek na kilka dni warto wziąć pod uwagę miejsca gdzie tego typu usługi regeneracyjne i relaksacyjne są na miejscu.

Po piąte – odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa i gabinetowa. Żadna kuracja nie okaże się skuteczna, jeżeli nie będzie ukierunkowana na problem który nas dotyczy. Każdy rodzaj cery potrzebuje indywidualnego podejścia – to co dla jednych będzie zbawienne, u drugich może okazać się tragiczne w skutkach. Warto wiec skorzystać z rady profesjonalisty, który zdefiniuje dany problem i pomoże go rozwiązać. Po co szukać po omacku skoro można sobie pomóc i to od razu?
Tak jak w żywności, tak w kosmetyce – nie wszystko jest dla nas dobre. Warto zwrócić uwagę na skład kosmetyku, zarówno tego, który mamy do pielęgnacji domowej jak i tego, który używany będzie podczas zabiegu pielęgnacyjnego w profesjonalnym gabinecie.

Skorzystaj z promocji

Sprawdź
promocje
Umów się na wizytę
Ciesz się
zabiegiem
za niższa
cenę
501 770 900
44-280 Rydułtowy, ul. Traugutta 283
Copyright Pako City Spa
Wykonanie: SAKOWWW.COM